Blog

Sınırları BelirleyinSınırları Belirleyin
Neyi yapabildiğinizi,neyi yapamayacağınızı yada nereye kadar yapabileceğinizi en iyi siz bilebilirsiniz. Her işte kendinizi değerlendirerek bir sonraki işler için planlamalar yapın. Sınırınızı aşacağını düşündüğünüz işlere daha temkinli girmeye çalışın, planlarınızı detaylı şekilde yapın. Kendi sınırlarınızı ve yeteneklerinizi anlamaya çalışın.

Yapayacağınızı düşündüğününz işleri yöneticinizle veya ekip arkadaşlarınızla paylaşın.Kendinizi hazır hissettiğinizde başlamaya gayret edin. Hazır hissedilmeden girilen satış veya pazarlamalar olumsuz olarak sonuçlanır.Satış sırasında karşı tarafı ikna etmek ne kadar önemliyse kendini ikna etme ve kendini gaza getirmede çok önemlidir. Kendi iyi hissederek yapılan bir satışta karşı tarafı ve kendini ikna etme çabası en aza iner ve ikna etme süresi kısalır.

Kimse her konuda yetenekli olamaz ama sınırlarını bilen,kendini iyi tanıyan bireyler başarılı oldukları konularda en başarılı kişi olabilirler. Önemmli olan kendi yeteneğini görmek ve bu alanda kendini geliştirmektir.